"Dobro jutro” je odličen začetek dneva!

A veste tisto, ko srečate nekoga, pa oba nekaj pomomljata? Eden reče: »Žijo,« drugi pa: »… dan.« Halooo? A so vas mame tako učile? No, to boste ta teden spremenili z novo nalogo:
 
Na poti v službo ali na faks z nasmehom pozdravite vsakega, ki ga srečate! Brez izjem!

Verjemite, pozdravite popolnega neznanca ni tako težko, kot se zdi, prav tako ni niti najmanj čudaško. Pozdravljanje je vljudno in tudi drugače koristno, tukaj pa je sedem razlogov, zakaj bi se morali pozdravljati:

1.    Ker je vljudno in prijazno, tako kot hvala, prosim in na zdravje!
2.    Pozdravi gradijo boljše medsebojne odnose in utrjujejo vezi.
3.    Ljudje različnih slojev si postanemo bolj enaki.
4.    Pozdrav vas nič ne stane, ne boli in vam ne vzame veliko časa.
5.    Če pozdravljate, si vas ljudje zapomnijo po (še) eni vaši dobri lastnosti.
6.    Jutranji pozdrav olajša kasnejši začetek pogovora (npr. med sodelavci, ki se še ne poznajo dobro).
7.    Pozdrav marsikoga razveseli in ga predrami iz čustvene otopelosti.

Rezultati prijaznega pozdravljanja bodo hitro vidni. Raziskovalci so namreč ugotovili, da prav take na videz majhne reči povzročijo velike spremembe. Smeh je nalezljiv, prijaznost in dobra volja tudi. Ni čudno, da imajo nasmejani prodajalci zadovoljnejše stranke, veseli ljudje pa več prijateljev.

Mimogrede, pozdravi so zelo pomembni za dobre odnose, ti pa so bistvo srečnega in zadovoljnega življenja. Začnite dan s prijaznim pozdravom, povežite se z ljudmi in izboljšajte svoje počutje.

Pozdrav!

Trkaj
 
Povezani članki

Dobro počutje

Zakaj je treba na življenje gledati pozitivno?

O tem, da pozitivno razmišljanje krepi zdravje, so stoodstotno prepričani vsi optimisti. Do podobnih ugotovitev pa so po letih raziskav prišli tudi strokovnjaki različnih univerz. Pozitivna naravnanost, optimističen pogled na svet in iskanje dobrega v vsaki stvari so vedenja, ki lahko rešijo vse probleme.

Dobro počutje

Vzemite si 3 minute za pravilno dihanje

Dihalne tehnike sodijo med najbolj osnovne sprostitvene tehnike. Njihov učinek je hiter, izvajati jih lahko kjerkoli in kadarkoli, predvsem pa se jih je precej preprosto naučiti. Oglejte si video dr. Mateja Tušaka in odkrijte nov način sproščanja doma, v službi, na poti, v postelji, ... kjerkoli!